• ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

• Tento školský rok sa deti zo ŠKD opäť zapojili do projektu k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2023 „Záložka do knihy spája školy“ organizovaného Národným inštitútom vzdelávania a mládeže a Knižnicou Jiřího Mahena v Brne.

Našou partnerskou školou v projekte je Základní škola s materskou školou Kolačkov.

Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci na záložkách môžu ľubovoľnou technikou stvárniť tému česko-slovenského projektu a vymeniť si ju so žiakmi z pridelenej partnerskej školy z Českej republiky. Výmenu záložiek môžu školy využiť k nadviazaniu spolupráce, kontaktov alebo na poznávanie jazyka, literatúry, histórie, kultúry, regionálnych zvykov či života žiakov v Českej republike a zároveň aj ako prierezovú tému do Školského vzdelávacieho programu alebo ako súčasť školského projektu.